Menu
 Güç Kaynakları

 

Site İçi Arama


Ürünler

Trifaze Tam Otomatik Servo Elektronik Voltaj Regülatörleri

Monofaze Tam Otomatik Servo Elektronik Voltaj Regülatörleri

Trifaze ve Monofaze Kademeli Regülatörler

Mikroişlemci Kontrollü Voltaj Regülatörleri

 

VOLTAJ REGÜLATÖRÜ NİÇİN GEREKLİDİR..?

Günümüzde teknoloji geliştikçe Elektrik, Elektronik ve Elektro mekanik cihazlar da gelişmekte ve yaygınlaşmaktadır. Bu cihazların ihtiyacı olan Elektrik enerjisi üretimi de pahalı bir yatırım gerektirdiği için, aynı oranda artmamakta ve yetersiz kalan Elektrik enerjisinden ve elektrik dağıtım hatlarındaki altyapı yetersizliğinden dolayı voltaj dalgalanmaları artarak devam etmektedir.

VOLTAJ REGÜLATÖRÜ NERELERDE KULLANILIR..?

Yüksek teknoloji kullanan sanayide ki CNC tezgahları, Fabrikalardaki motor sürücüler, Hastanelerdeki Tıbbi cihazlar, iş yerlerimizdeki bilgisayar ve elektronik cihazlar, evlerdeki elektronik beyaz eşyalar, klimalar ve kombiler gibi aletler şebekedeki voltaj dalgalanmalarından ciddi şekilde etkilenmektedir. Hatta arıza vererek maddi hasarlara ve iş kaybına neden olmaktadır. Bir çok bölgede cihazların aynı saatlerde açılması veya kapatılması voltaj çok dalgalandırdığı gibi belli saatlerde de aşırı yüklenmelerden dolayı voltaj çok düşmektedir ve hassas cihazların tamamen çalışmaları engellemekte veya arızaya neden olmaktadır. Bu nedenle cihazların sigortası olan voltaj regülatörleri voltajı sabit tutarak sağlıklı ve güvenli çalışmasını sağlar.

MİKRO İŞLEMCİ KONTROLLÜ VOLTAJ REGÜLATÖRÜ SİZE NE AVANTAJ SAĞLAR..?

GESS Voltaj Regülatörleri RISC Microkontroller işlemcili Elektromekanik tip akıllı cihazlardır. Bu nedenle Sabit Gerilim gerektiren Hassas Elektronik cihazlarda % 100 Güvenle Sorunsuz kullanılır. GESS Voltaj Regülatörleri Gerçek RMS Değer ( True RMS effective value ) temeline dayalı tekniği ile çalışır. Böylece giriş şebeke voltajı ani değişimlerinden ve dalga şekli bozukluklarından etkilenmeden her zaman çok hızlı düzeltme ile sabit ( 220 VAC ± % 1 ) çıkış gerilimi üretir. Mükemmel dinamik ve statik regülasyonu ile yükün güç faktöründen ve şebeke voltaj harmonik bozunumundan etkilenmeden jeneratör veya sanayi elektriği gibi düzensiz gerilimin kullanıldığı ortamlarda gerekli koruma sağlar. Tasarımda yüksek teknoloji, imalatta üstün kalite ve serviste müşteri memnuniyeti prensibi ile üretilen GESS Voltaj Regülatörleri uzun ömürlü olup işçilik ve malzeme hatalarına karşı 1 yıl garantilidir.